Czy pompa ciepła zagwarantuje odpowiednią ilość CWU?

Pompy ciepła stają się coraz bardziej popularne. Odpowiednia konfiguracja urządzeń pozwala w pełni zaspokoić zapotrzebowanie na cwu. Dobór mocy pompy i podgrzewacza cwu pozwala uniknąć problemu braku wody ciepłej.

Bardzo popularne, stosowane przy modernizacji są pompy powietrzne [jako alternatywa dla systemów solarnych], ponieważ nie wymagają kolektorów gruntowych, dzięki czemu można uniknąć kosztów robót ziemnych. Może być zastosowana jako wspomaganie, w istniejącej już i drogiej w eksploatacji kotłowni.

Pompa ciepła powietrze - woda jest również doskonałym rozwiązaniem w nowym nisko energetycznym budownictwie, ponieważ w znacznym stopniu pozwala obniżyć koszt inwestycji w porównaniu do pozostałych typów pomp ciepła. Najniższe koszty stworzenia dolnego źródła ciepła osiąga się w przypadku powietrza zewnętrznego. Powietrze zasysa się przez specjalny kanał, następnie schładza w parowniku powietrznej pompy ciepła, w ostatnim etapie powtórnie odprowadzane jest na zewnątrz. Nowoczesne urządzenia mają zdolność wytarzania ciepła grzewczego nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych.