Czy pompa ciepła wymaga dostosowania projektu budowlanego?

Firma Sanito Sp. z o.o. oferuje pełną i kompleksową obsługę klienta w zakresie pomp ciepła. Wśród instalacji grzewczych bardzo popularne obecnie stały się pompy ciepła. Są najnowocześniejszymi oraz najoszczędniejszymi rozwiązaniami stosowanymi w systemach grzewczych. Koszty związane z inwestycją zwrócą się w ciągu kilku lat. Decyzję o  sposobie ogrzewania domy należy podjąć stosunkowo szybko aby na etapie budowy uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z tradycyjną instalacją [komin, instalacja gazowa lub olejowa]. W celu optymalizacji układu aby w pełni wykorzystać zalety pomp ciepła należy na etapie projektowym  dopasować instalacje do systemu niskotemperaturowego oraz  tak zbudować instalację aby była możliwość zastosować chłodzenie za pomocą pompy ciepła.

Producenci stosują innowacyjne rozwiązania techniczne, aby zagwarantować wysoką sprawność i niezawodność pracy pompy. Każda pompa ciepła współpracuje ze sprężarką, która charakteryzuje się długowiecznością, ponieważ potrafi sprawnie pracować przez kilka lat, przy przeciętnej pracy urządzenia 2000 - 3000 h/rok. Ze względu na różnorodne warianty wykonania pomp ciepła możliwe jest ich stosowanie w niemal każdym rodzaju budynku. Pompa ciepła również może współpracować z kolektorami słonecznymi.

Pompy ciepła dzieli się w zależności od źródła ciepła: gruntowa- solanka/woda, pracuje z kolektorem gruntowym pionowym i poziomym, woda/woda i powietrzna - powietrze/woda. Rozważając wykonanie instalacji grzewczej z wykorzystaniem pompy ciepła na pewno nasuwa się pytanie: "Czy pompa ciepła wymaga dostosowania projektu budowlanego?" Oferta naszej firmy pozwala na obsługę w zakresie od projektu po serwis. Przygotowujemy zarówno uproszczone koncepcje projektowe, jak i pełne, kompletne projekty instalacji dla obiektów mieszkalnych, biurowych, przemysłowych czy handlowych, również dla obiektów gastronomicznych, hotelowych oraz opieki zdrowotnej.

Nasza firma wykonuje projekty budowlane i wykonawcze. Projekt instalacji zostanie w miarę możliwości dopasowany do istniejącego już projektu budowlanego.